WLT450-1002-I
Description
450W U-CHANNEL + OR-ING MOSFET A
DataSheet
WLT450-1002-I PDF
Type Description
Series:WLT450 (450W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):16.66A
Power (Watts):250W (450W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4.242 kV
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.87" L x 4.00" W x 1.66" H (200.0mm x 101.6mm x 42.2mm)