DZ150-11EU
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
VIGOR # :
Description
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 150W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
DZ150-11EU PDF
Type Description
Series:Tri-Mag, DZ150 (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:4
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:24V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:-12V
Current - Output (Max):8A, 3A, 2A, 500mA
Power (Watts):150W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)