GTM43007-A6015-F(R)
Description
AC/DC CONVERTER 15V 60W
DataSheet
GTM43007-A6015-F(R) PDF
Type Description
Series:GTM43007-A6015-F
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A
Power (Watts):60W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-10°C ~ 45°C
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 0.89" H (76.2mm x 50.8mm x 22.5mm)