GT-96180-1818-T2-PP
Manufacturer
GlobTek, Inc.
VIGOR # :
Description
POE INJECTOR 18V 18W DESKTOP
Catalog
Power over Ethernet (PoE)
DataSheet
GT-96180-1818-T2-PP PDF
Type Description
Series:GT-96180-18VV-T2-PP
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Midspan Injector
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Number of Ports:1
Voltage - Output:18V
Current - Output:1 A
Power (Watts) - Per Port:18W
Compliance:IEEE802.3af
Data Rate:10/100/1000 Mbps
Features:OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Efficiency:Level VI
Mounting Type:Desktop
Size / Dimension:4.21" L x 2.17" W x 1.41" H (107.0mm x 55.0mm x 35.7mm)