MM35 1R050-DIN
Manufacturer
Ametherm
VIGOR # :
Description
ICL 1 OHM 25% 50A 68MM
Catalog
Inrush Current Limiters (ICL)
DataSheet
MM35 1R050-DIN PDF
Type Description
Series:MM35
Package:Bulk
Part Status:Active
R @ 25°C:1 Ohms
Tolerance:±25%
Current - Steady State Max:50 A
R @ Current:11 mOhms
Diameter:2.677" (68.00mm)
Lead Spacing:1.339" (34.00mm)