E1SB25E001000ER200
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 2016 25MHZ, 18PF/30/30/-20+
DataSheet
E1SB25E001000ER200 PDF
Type Description
Series:E1SB
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)