E3SB40E00090DEC020
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 3225 40MHZ, 12PF/10/20/-30+
Catalog
Crystals
DataSheet
E3SB40E00090DEC020 PDF
Type Description
Series:E3SB
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:40 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 105°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)