E2SB40E000104ER200
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 2520 40MHZ, 12PF/7/10/-30+9
Catalog
Crystals
DataSheet
E2SB40E000104ER200 PDF
Type Description
Series:E2SB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:40 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±7ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):25 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)