E1SB38E0X0001ER200
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 2016 38.4MHZ, 10PF/10/10/-3
DataSheet
E1SB38E0X0001ER200 PDF
Type Description
Series:E1SB
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)