E3SB25E00003FE
Manufacturer
Hosonic Electronic
VIGOR # :
Description
XTAL 3225 25MHZ, 18PF/15/15/-40+
Catalog
Crystals
DataSheet
E3SB25E00003FE PDF
Type Description
Series:E3SB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)