CVXO-018TX-50-35.328
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
CVXO-018TX-50-35.328 PDF
Type Description
Series:CVXO-018T
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:35.328 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)