CO4905-20.000-T-TR
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ TTL SMD
DataSheet
CO4905-20.000-T-TR PDF
Type Description
Series:CO49
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Enable/Disable
Output:TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)