CO6100-64.000
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 64.0000MHZ HCMOS TH
Catalog
Oscillators
DataSheet
CO6100-64.000 PDF
Type Description
Series:CO6
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:64 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.234" (5.95mm)