CO2520-19.200-18-50-T-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CO2520-19.200-18-50-T-TR PDF
Type Description
Series:CO2520
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)