COM2305-16.000-T-TR
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
COM2305-16.000-T-TR PDF
Type Description
Series:COM2
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)