CO12050-54.000-EXT-3.3
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 54.0000 MHZ HCMOS TH
Catalog
Oscillators
DataSheet
CO12050-54.000-EXT-3.3 PDF
Type Description
Series:CO12
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:54 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size)
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.21mm x 13.21mm)
Height - Seated (Max):0.234" (5.95mm)