BCLD100-BL23E48-02
Manufacturer
Lin Engineering
VIGOR # :
Description
BLDC DRIVE
Catalog
Motor Driver Boards, Modules
DataSheet
BCLD100-BL23E48-02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Module
Motor Type:Brushless (BLDC)
Control / Drive Type:Brushless
Number of Motors:1
Voltage - Load:-
Current - Output:5A
Wattage - Load:-
Voltage - Supply:24 ~ 48VDC
Interface:RS-232
Mounting Type:Panel Mount
Operating Temperature:0°C ~ 40°C