DP201AT-2122HBL.GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 119X25.5MM 220/240VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
DP201AT-2122HBL.GN PDF
Type Description
Series:DP
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:220 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:25.50mm
Air Flow:80.0 CFM (2.24m³/min)
Static Pressure:0.170 in H2O (42.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:48.0dB(A)
Power (Watts):19.00W
RPM:2500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-
Approval Agency:CE, CUR, TUV, UL
Weight:0.65 lb (294.84 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3610PS-23W-B20-A00
3610PS-23W-B20-A00
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC WIRE
4590ZW
4590ZW
FAN TUBEAXIL 119X38MM 115/230VAC
15038PB-B0L-AP-00
15038PB-B0L-AP-00
FAN AXIAL 172X38MM 200VAC WIRE