PMD1209PMB2-A.(2).GN
Description
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC
DataSheet
PMD1209PMB2-A.(2).GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.3 CFM (2.98m³/min)
Static Pressure:0.560 in H2O (139.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:53.8dB(A)
Power (Watts):8.5 W