MF30100V2-1000U-A99
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
DC FAN 30X10 5VDC VAPO
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
MF30100V2-1000U-A99 PDF
Type Description
Series:MagLev® MF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:5VDC
Size / Dimension:Square - 30mm L x 30mm H
Width:10.00mm
Air Flow:4.7 CFM (0.132m³/min)
Static Pressure:0.170 in H2O (42.3 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:21.0dB(A)
Power (Watts):400 mW
RPM:9500 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)