KD2406PKB1.(2).GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
KD2406PKB1.(2).GN PDF
Type Description
Series:MagLev® KD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:20.00mm
Air Flow:23.0 CFM (0.644m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:34.5dB(A)
Power (Watts):2.1 W