PMD1206PTVX-A.U.GN
Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC
DataSheet
PMD1206PTVX-A.U.GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:40.0 CFM (1.12m³/min)
Static Pressure:0.640 in H2O (159.4 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:45.0dB(A)
Power (Watts):5.4 W