PMD2409PMB2-A (2).GN.IP55
Description
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC
DataSheet
PMD2409PMB2-A (2).GN.IP55 PDF
Type Description
Series:PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.3 CFM (2.98m³/min)
Static Pressure:0.560 in H2O (139.5 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart, Locked Rotor Protection
Noise:53.8dB(A)
Power (Watts):9.6 W
RPM:4400 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)