KD1204PKB2.(2).GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
KD1204PKB2.(2).GN PDF
Type Description
Series:KD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Width:20.00mm
Air Flow:7.7 CFM (0.216m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (40.0 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:22.0dB(A)
Power (Watts):700 mW