PMD2409PMB3-A.(2).GN
Description
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC
DataSheet
PMD2409PMB3-A.(2).GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:91.8 CFM (2.57m³/min)
Static Pressure:0.430 in H2O (107.1 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:50.3dB(A)
Power (Watts):6 W