PMD4806PMB2-A.(2).GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
PMD4806PMB2-A.(2).GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:38.00mm
Air Flow:49.3 CFM (1.38m³/min)
Static Pressure:0.710 in H2O (176.9 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:52.0dB(A)
Power (Watts):8.6 W