PMD4806PTV3-A.U.GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 60X25MM 48VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
PMD4806PTV3-A.U.GN PDF
Type Description
Series:MagLev® PMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:48VDC
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Width:25.00mm
Air Flow:29.0 CFM (0.812m³/min)
Static Pressure:0.360 in H2O (89.6 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:37.0dB(A)
Power (Watts):3.1 W