4145/MF30101V1-1000U-A99
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 30X10MM VAPO 12VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
4145/MF30101V1-1000U-A99 PDF
Type Description
Series:MagLev® MF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 30mm L x 30mm H
Width:10.00mm
Air Flow:5.5 CFM (0.154m³/min)
Static Pressure:0.250 in H2O (62.3 Pa)
Bearing Type:Vapo-Bearing™
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart
Noise:23.0dB(A)
Power (Watts):660 mW
RPM:11500 RPM
Termination:2 Position Rectangular Connector
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)