SPK10-0.006-00-36
Description
THERM PAD 38.1MMX19.05MM BEIGE
DataSheet
SPK10-0.006-00-36 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220 Triple
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:38.10mm x 19.05mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.3W/m-K