SP400-0.009-00-1212
Description
THERMAL INSULATOR 12" X 12" SHEE
DataSheet
SP400-0.009-00-1212 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Conductive Insulator Pad
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.40°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3M 8810 1.375
3M 8810 1.375" X 36YD