SP400-0.007-00-17
Description
THERM PAD 41.91MMX28.96MM GRAY
DataSheet
SP400-0.007-00-17 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:41.91mm x 28.96mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.13°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K