SP2000-0.015-00-24
Description
THERM PAD 43.18MMX30.15MM WHITE
DataSheet
SP2000-0.015-00-24 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Insulator Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:43.18mm x 30.15mm
Thickness:0.0150" (0.381mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K