SP400-0.007-AC-136
Description
THERM PAD 31.75MMX25.4MM W/ADH
DataSheet
SP400-0.007-AC-136 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-218, TO-220, TO-247
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:31.75mm x 25.40mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.13°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K