Q3-0.005-AC-1212-NA
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM W/ADH
DataSheet
Q3-0.005-AC-1212-NA PDF
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K