SP2000-0.010-AC-124
Description
THERM PAD 22.15MMX20.07MM W/ADH
DataSheet
SP2000-0.010-AC-124 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:22.15mm x 20.07mm
Thickness:0.0100" (0.254mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K