SPK4-0.006-AC-97
Description
THERM PAD 22.61MMX20.45MM W/ADH
DataSheet
SPK4-0.006-AC-97 PDF
Part Status:Active
Usage:RH-10
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:22.61mm x 20.45mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyimide
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.48°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K