SP400-0.007-00-25
Description
THERM PAD 25.4MMX6.6MM GRAY
DataSheet
SP400-0.007-00-25 PDF
Part Status:Active
Usage:DO-5
Type:Pad, Sheet
Shape:Round
Outline:25.40mm x 6.60mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.13°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K