Q3-0.005-AC-18
Description
THERM PAD 39.7MMX26.67MM W/ADH
DataSheet
Q3-0.005-AC-18 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:39.70mm x 26.67mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K