SP1000-0.009-00-1212
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM PINK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
SP1000-0.009-00-1212 PDF
Type Description
Series:Sil-Pad® 1000
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:1.2W/m-K