GP3004SF-0.060-01-0918
Description
BERGQUIST GAP PAD TGP 3004SF
DataSheet
GP3004SF-0.060-01-0918 PDF
Type Description
Series:Gap Pad® 3004SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Thermally Conductive
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:457.20mm x 228.60mm
Thickness:0.0600" (1.524mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K