SPK10-0.006-AC-18
Description
THERM PAD 39.7MMX28.96MM W/ADH
DataSheet
SPK10-0.006-AC-18 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-3
Type:Pad, Sheet
Shape:Rhombus
Outline:39.70mm x 28.96mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:Adhesive - One Side
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.3W/m-K