SP400-0.007-00-1212
Description
THERMAL INSULATOR 12" X 12" SHEE
DataSheet
SP400-0.007-00-1212 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Conductive Insulator Pad
Shape:Square
Outline:304.80mm x 304.80mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.40°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K