Q3-0.005-00-34
Description
THERM PAD 25.4MMX19.05MM BLACK
DataSheet
Q3-0.005-00-34 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220 Dual
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:25.40mm x 19.05mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K