SPK4-0.006-00-70
Description
THERM PAD 35.81MMX20.57MM GRAY
DataSheet
SPK4-0.006-00-70 PDF
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:35.81mm x 20.57mm
Thickness:0.0060" (0.152mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:0.48°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K