TIC1000A-00-00-200CC
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
TIC 1000A 200CC TUBE
Catalog
Thermal - Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
DataSheet
TIC1000A-00-00-200CC PDF
Type Description
Series:TIC™ 1000A
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Size / Dimension:200cc Tube
Usable Temperature Range:302°F (150°C)
Color:Gray
Thermal Conductivity:1.50W/m-K