JG12-0.25HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
12G 0.25" HP SERIES TIP ID .089
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG12-0.25HP PDF
Type Description
Series:NT
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:12
Outer Diameter:0.109" (2.77mm)
Inner Diameter:0.089" (2.26mm)