JG16-0.5HPX-45-ESD
Description
16G 0.5" HP SERIES TIP ID .047"
DataSheet
JG16-0.5HPX-45-ESD PDF
Type Description
Series:HP
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 45°
Gauge:16
Outer Diameter:0.065" (1.65mm)
Inner Diameter:0.047" (1.19mm)