JG27-0.25HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
27G 0.25" HP SERIES TIP ID .008"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG27-0.25HP PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:27
Outer Diameter:0.016" (0.41mm)
Inner Diameter:0.008" (0.20mm)