JG34-0.25HP
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
34G 0.25" HP SERIES TIP ID .002"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG34-0.25HP PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:34
Outer Diameter:0.008" (0.20mm)
Inner Diameter:0.003" (0.08mm)
Capacity:-
Color:Green
ESD Protection:-
Number of Pieces:1000
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
JG20-1.0
JG20-1.0
20G 1" IT SER TIP ID .025"1000PC