JG17-0.5HP-90
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
17G 0.5" HP SERIES TIP ID .040"
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG17-0.5HP-90 PDF
Type Description
Series:HP
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Angled 90°
Gauge:17
Outer Diameter:0.059" (1.50mm)
Inner Diameter:0.040" (1.02mm)